Nomádva

Akce

Medailonky účinkujících z Uměleckého věčírku Nomádvy - 25/02/09

 VOYOUS

Voyous jsou instrumentální kapela sestávající z houslí, tří kytar, basy a bicích, která vznikla na půdě ÚFaR FF UK v listopadu 2008. Vystoupení v Krásných Ztrátách bylo naším druhým veřejným vystoupením a v současnosti pracujeme na rozšíření repertoáru, abychom byli co nejdříve schopni plnohodnotně koncertovat.

 

POVĚTROŇ                                                                                                                                V tvorbě kapely Povětroň se střetávají a snoubí cit pro melodii, zalíbení v ušpiněném zvuku zkreslených elektrických kytar a spíše introspektivní texty. Minimalistickou trojčlennou sestavu, jejímž důsledkem je jistá míra záměrné zvukové syrovosti, někdy doplňuje cello. Na letošní léto chystá kapela debutové CD.


ŽIVÉ BÁSNIČKY

 Jaroslav Alétotaky (*1987) Studuje Filosofii a Tvorbu textu a scénáře pod pseudonymem Jakub Jelínek. Píše skoro výhradně básně a skládá písně svou pro pražskou skupinu Vepřové Komety. Publikoval v Divokém Víně jako Tomáš Recht.

 

Robin Král (*1981) Studoval Filosofii, nyní se spokojuje s Estetikou a Tvorbou textu a scénáře na Ježkově konzervatoři. Píše a překládá především písničky a básničky. Je autorem filosofického pexesa ( i několika jeho oborových mutací - historické, filmové...). Poezii publikoval v Literárních novinách, Lidových novinách a jinde.

 

IMPROVEVRTI

Uran byl ve Lvu, Orion v Panně a Martin toho času v hospodě. I přihodilo se, že soubatolenci Kubísek a Vojťásek potkali obdobné zábavě nakloněné duše a rozhodli se šířit radosť a veselí zbaveni věčného hereckého jha, povinnosti pamatovat si předem daný text. Roky plynuly, naši hrdinové stárli, Soňa zmizela v cizině, Máca zapadla do osidel souboru, přibyl ďábelský PýDžej a z nicoty (a hospod) se vyloupla kytara a k ní přirostlý kontrabasista Martin. A jsme tu, Improverti, vždy připraveni bavit právě tak, jak si zrovna poručíte…

 

Žádné komentáře