Nomádva

č. 13 Mýtus dnes

Úvodník

Milý čtenáři,

Volbou tématu „mýtus dnes" jsme jako redakce měli pocit šlápnutí do velké nejistoty… podaří se obstarat tematické články? Podaří se (v ideálním případě) výrazněji oslovit i naše kolegy a přátele religionisty? Bude ostatním (ať už přispěvatelům, nebo čtenářům) připadat téma zajímavé, atraktivní, relevantní, jako tomu bylo v našem případě?

 

Zdá se, že ano. Má-li naše anketa nějakou výpovědní hodnotu, je podle Tebe i dnešní doba spojena s různými mýty. Takového názoru je koneckonců i Jakub Jirsa hledící tváří v tvář vysokoškolským reformám. Zajímavé propojení mýtu a současnosti (opět prostřednictvím politiky) nabízí i habilitační přednáška Radka Chlupa. A do současnosti jsou koneckonců (poněkud paradoxně) zahleděni i klasici sekundární literatury. V kontrastu k tomu všemu pak stojí spíše historická studie o podivuhodném tvoru zvaném lezec… snad se, příteli moudrosti, dozvíš něco o svém utajeném dvojenci, jenž nás všechny provází dějinami. A snad i Ty uděláš něco pro zachování tohoto blíženectví.

 

Vydatné počtení pak snad doplní obvyklá sestava stálých rubrik, od výběru ze studentských prací přes pohádku po dva rozhovory, z nichž v jednom jsme se rozhodli  přiblížit Ti naši novou obálkokreslířku… alespoň se dozvíš, jaký mozek skutečný se skrývá za tím obálkovým!

 

Tvá Nomádva

Žádné komentáře