Nomádva

č. 8 Múzy a vyprahlost

Medailonky účinkujících z jarní a podzimní akce Nomády

Na konci jara 2009 Nomáda uspořádala posezení v korunách stromů v Riegrových sadech, kde v zahradním altánku Mlíkárna vystoupily tanečnice Flamenca a divadelní soubor Improvertů. Na začátku podzimu se uskutečnil jarmark, tentokrát pod korunami stromů, okolo a uvnitř kavárny Na Půl cesty, kde prezentovali své výrobky studenti ÚFaRu a zahrál orchestr Areté.

Umělecký doprovod akcí:

Začátek působení ESTUDIA FELIZ pod taktovkou Petry Šťastné se datuje do roku 1998, kdy se Flamenco stalo její určující vášní. Různorodost jejích kurzů se snaží kopírovat rozmanitost samotného Flamenca, jehož malou část bylo možné vidět na červnovém večírku Nomádvy. Konkrétně tři „podoby Flamenca“, a to Farrucu  (původně pouze pánský tanec), Sevillanas (párový tanec) a variaci na skladbu Bajo la palmera z filmu Iberia zatančily tanečnice Estudia feliz (Petra, Lucie) a Petra Šťastná.

www.estudio-feliz.cz

PODZIMNÍ ORCHESTR ARETÉ vznikl jednorázově za účelem zahrání jazzové hudby na filosofickém jarmarku, nicméně kdo ví, kdy bude hrát zas? Jeho členové jsou nestálí frenetičtí neurotici z různých jazzových či bluesových kapel. Složení: Martin Švantner - kytara (Footnote, M.Š.Q, Girl talk), Jan Císař - kontrabas (Císař band), Radek Havel (Footnote, Stop time), Lukáš Turek - piano (Footnote, Rouet jazz quintet).

www.bandzone.cz/msq, www.footnote.cz, www.jancisar.cz

 

 

Některé z produktů  jarmarku:

 

"FIMO-PROTO-CERNIT" -zaříkávací formule, která, když je použita ve správném tvaru, s patřičnou trpělivostí a vynalézavou hravostí, dá vzniku: "Náušnice-Náhrdelník-Náramek".

(MH)

 

TRIČKA ÚFARU vznikla z rozmaru skupinky tvůrců, kteří se sešli u sýra s brusinkami a ve vytržení ztvárnili své asociace na téma ÚFaR na párkorunové kusy látek matně připomínající trička. Jakkoliv byly nápady hravé a důmyslné, nakonec nakupující neomylně sahali po exponátu s nápisem Ústav Frustrace a Rezignace. Cožpak je Frigidita a Rigidita Ústavu o tolik cizejší? Stejně nepochopitelně také Fiží a Refýže? Dada je mrtvé! Vyprahlosti, neprodlévej již!

http://nomadva.webgarden.cz/galerie/ufar-trika.html

 

VĚŠÁKY

Nouze prázdného bytu a prázdné peněženky dá vzniknout ledasčemu. Tentokráte za pomoci kladiva, vrtačky, kupy šroubků, hřebíků, matiček a dalších blýskavých věcí netušených názvů vznikl věšák. Jeho pozdější variace v rozličných barvách i provedeních byly na jarmarku zakoupeny několika odvážnými dušemi, jimž patří dík!

(JB)
Poslední komentáře
21.12.2014 20:44:01: www.oricosmetics.cz www.oriflame.cz www.ori-cosmetics.cz www.oriflame.cz www.krasa365.cz www.orifl...